Aktualności: Sprawy urzędowe

Tu będziemy się bawić

14 czerwca 2023

Prawie gotowa jest już konstrukcja żelbetowa widowni w zmodernizowanym amfiteatrze. Prace idą pełną parą, a po ich zakończeniu zyskamy nowoczesny, funkcjonalny i piękny obiekt. W imprezach wezmą tam udział nawet 4000 osób. Do wspólnej zabawy bez problemu dołączą również widzowie z niepełnosprawnościami – specjalnie dla nich powstają komfortowe miejsca.

Kolejny raz zaglądamy na plac budowy, żeby sprawdzić postępy prac przy tej dużej i ważnej inwestycji. Na nowy amfiteatr czeka bardzo wielu stargardzian, którzy z zainteresowaniem przyglądają się kompleksowej modernizacji. Wyraźnie widać już niemal całą konstrukcję trybun. Trwa montaż prefabrykatów widowni, a poniżej wykonywany jest już wykop pod budynek sceniczny. W najbliższym czasie planowane jest zakończenie robót ziemnych na trybunach. Kolejny etap to wykonanie kanalizacji podposadzkowej w budynku scenicznym, a następnie niezbędnej płyty fundamentowej.

Kompleksowa modernizacja amfiteatru powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku. Do dyspozycji widzów będzie aż 8 wejść, a oprócz miejsc na widowni, na samej górze pojawią się dodatkowe ławki. Ci, którzy wybiorą się do amfiteatru rowerem, zostawią swój jednoślad przy nowych stojakach. Utrzymanie porządku ułatwią kosze na śmieci, a o odpowiedni nastrój i bezpieczeństwo zapewni energooszczędne oświetlenie. Cały obiekt będzie też monitorowany.

Zdjęcia: UM w Stargardzie