Aktualności: Kultura

Tworzą teatr od podstaw

29 stycznia 2020

Za nami pierwsze spotkania w ramach projektu „Teatr się robi”. Jak zapewniają uczestnicy, zabawa jest doskonała – najmłodsi rękodzielnicy z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty. Podczas zajęć w Książnicy Stargardzkiej robią prawdziwe teatralne lalki, rzeźbią, projektują i szyją kostiumy. Wszystko po to, by za kilka miesięcy zaprezentować spektakl z udziałem wyjątkowych postaci.

Projekt „Teatr się robi” jest realizowany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. To całoroczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych – bez żadnych ograniczeń wiekowych. Na zajęcia nie obowiązują zapisy. Wystarczy w dowolnym momencie przyjść do Książnicy i dołączyć do grupy. Najbliższe spotkanie 1.02. (sobota) o 12:00. Lalki i rekwizyty powstają pod okiem pedagoga i plastyka Barbary Drozd. W warsztatach czynny udział biorą też członkowie sekcji rękodzieła Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Owocem pracy uczestników zajęć będzie kilkanaście lalek, a także kostiumy i elementy scenografii. Miłośnicy teatru spotykają się przez cały rok, oprócz lipca i sierpnia. Na zakończenie zabawy w grudniu odbędzie się spektakl „Bajkowy galimatias”. „Teatr się robi” to świetna zabawa dla całej rodziny. Więcej warsztatów zaplanowano na ferie – można przyjść do Książnicy 10-13.02. (poniedziałek-czwartek) o 11:00.