Aktualności: Edukacja

Uczą, jak być bezpiecznym

20 grudnia 2019

Stargardzianie od najmłodszych lat poznają zasady bezpieczeństwa na drodze. Czy towarzyszą im rodzice, czy już sami poruszają się po mieście – ważne, żeby prawidłowo korzystali z chodników, ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych. O bezpieczną drogę do szkół w całym mieście zadbała już Straż Miejska, a teraz przedszkolaki z PM nr 1 spotkały się z policjantami.

Funkcjonariusze ze stargardzkiej komendy odwiedzili dzieci, żeby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Najmłodsi przypomnieli sobie – lub poznali po raz pierwszy – m.in. zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieli się także, dlaczego zawsze warto nosić odblaski. Takie elementy mogą pojawić się na kurtkach, butach albo plecakach.

Spotkanie było też okazją do poznania codziennej pracy policjantów. Dodatkowo przedszkolaki porozmawiały o tym, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi osobami oraz gdzie w razie potrzeby zgłosić się po pomoc. Na zakończenie wizyty najmłodsi otrzymali odblaski.

Mali stargardzianie mogą też liczyć na wsparcie Straży Miejskiej. Strażnicy co roku prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Odwiedzają dzieci i prowadzą z nimi zajęcia praktyczne. Dzięki temu najmłodsi piesi mogą w poćwiczyć w terenie np. bezpieczne przechodzenie przez ulicę oraz poruszanie się w kolumnie po chodniku.

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie