Aktualności: Sprawy urzędowe

Ulica Krzywoustego wypiękniała

7 listopada 2019

Zupełnie nowy komfort, wyjątkowa estetyka i styl pasujący do starówki – dobiegły końca prace związane z gruntowną przebudową ul. B. Krzywoustego. Piesi i rowerzyści zyskali nowy chodnik, a kierowcy mogą parkować na 63 miejscach postojowych. Dodatkowo zasadzono prawie 1000 krzewów. Inwestycja poprawiła estetykę w tej części Starego Miasta. Jej wartość to ponad 3 700 000 zł.

Zakres prowadzonych prac był szeroki. Przebudowanych zostało ponad 400 m jezdni, na której pojawiła się nowa nawierzchnia. Piesi mogą teraz korzystać z wygodnych chodników po obu stronach ulicy. Od strony Parku Popiela wykonano ciąg pieszo-rowerowy, dzięki czemu rowerzyści nie muszą już poruszać się po jezdni. Ustawiono także ławki i kosze na śmieci.

Zdecydowanie poprawiła się również jakość parkowania aut. Kierowcy mają do dyspozycji 63 miejsca postojowe, w tym 3 dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pobliżu Baszty Tkaczy wyznaczono także zatokę dla autobusu turystycznego.

Całą ulicę rozjaśniają 23 latarnie. Dodatkowe, mocniejsze oświetlenie znajduje się przy przejściach dla pieszych, co zwiększa widoczność i wpływa na poprawę bezpieczeństwa. W ramach inwestycji przebudowano także zatoki autobusowe. Krawężniki zostały obniżone, co zwiększyło komfort osób niepełnosprawnych korzystających z komunikacji miejskiej. Wykonano je także ze specjalnego materiału ułatwiającego poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.

Ul. B. Krzywoustego zyskała nowe zieleńce. W sumie zasadzono prawie 1000 krzewów. Tuż przy przejściach dla pieszych i na skrzyżowaniu z ul. K. Wielkiego ustawiono balustrady. Pojawiły się też punktowe elementy odblaskowe. Prace prowadzone były na całej długości ul. Krzywoustego – od Baszty Tkaczy do skrzyżowania z ul. K. Wielkiego.

Zdjęcie: UM w Stargardzie