Aktualności: Sport

Ultramaratończyk ze Stargardu

2 października 2020

Kolejny sukces dopisał do swojego konta Radosław Ozimkiewicz. Stargardzianin zajął pierwsze miejsce w tegorocznym Garmin Ultra Race – w biegu na dystansie 82 km. Sportowiec z naszego miasta od kilku lat z powodzeniem startuje w najtrudniejszych zawodach, pokonując jednorazowo nawet 135 km.

Radosław Ozimkiewicz rozpoczął przygodę z bieganiem w 2012 r. Zaczynał od krótszych dystansów – 5-10 km. Stopniowo pokonywał coraz więcej kilometrów, by już w 2015 r. zdobyć koronę maratonów polskich. To wyróżnienie przyznawane zawodnikom, który w ciągu 24 miesięcy ukończą 5 maratonów – w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

W 2016 r. stargardzianin po raz pierwszy zmierzył się z ultramaratonem. Debiut może zaliczyć do bardzo udanych – na dystansie 55 km zajął 5. miejsce w kategorii OPEN i 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Radosław Ozimkiewicz ma na swoim koncie także starty w tzw. Ultrakotlinach – w 2018 r. pokonał aż 135 km, dobiegając do mety na wysokim 5. miejscu. Tegoroczny Garmin Ultra Race (82 km) to kolejny dowód na doskonałą formę i wytrzymałość zawodnika z naszego miasta.

Zdjęcia: Radosław Ozimkiewicz