Aktualności: Kultura

Urządzimy Książnicę

15 lutego 2022

Prawie 1 000 000 zł dofinansowania na wyposażenie dla Książnicy Stargardzkiej zdobyliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu w zmodernizowanej placówce będzie nowoczesny sprzęt komputerowy, ale również m.in. meble pasujące do aranżacji. Po zakończeniu tej inwestycji mieszkańcy zyskają zupełnie nowy obiekt – doskonale wyposażoną bibliotekę, jak i miejsce ciekawych spotkań.

– Jestem przekonany, że po kompleksowym remoncie Książnica zachwyci każdego. Oferta placówki znacznie się poszerzy. Oczywiście pójdziemy tam po książki, ale również po to, żeby wziąć udział w warsztatach, spotkać się z innymi i rozwijać swoje zainteresowania – nie tylko literackie. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na zakup naprawdę dobrego i praktycznego wyposażenia. Zdobycie tych pieniędzy nie byłoby możliwe bez dużego zaangażowania moich współpracowników od środków zewnętrznych z Urzędu Miejskiego i wsparcia posła Michała Jacha – mówi prezydent Rafał Zając.

Oba budynki Książnicy są kompleksowo modernizowane. Po remoncie bez problemu skorzystają z nich także osoby z niepełnosprawnościami. Blask odzyskuje zarówno zabytkowa kamienica, jak i współczesny obiekt. Dużo zmienia się również w środku. W ramach inwestycji w bibliotece pojawi się zupełnie nowe wyposażenie. Stargardzianie w różnym wieku i z różnych grup społecznych skorzystają tam z bogatej oferty zajęć, spotkań i warsztatów. Nadal do dyspozycji będzie również ogromny zbiór książek i innych publikacji.

Wartość całej inwestycji to prawie 11 000 000 zł. Na ten cel pozyskaliśmy z funduszy unijnych blisko 4 000 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace budowlane powinny zakończyć się w połowie tego roku. Potem przyjdzie czas na aranżację wyremontowanych wnętrz Książnicy. Pierwsi stargardzianie wejdą do obiektu prawdopodobnie późnym latem.

Zdjęcie: pexels.com