Aktualności: Działania społeczne

UTW rozpoczął rok

6 października 2020

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Roku zaczęli kolejny – jubileuszowy – rok akademicki. Od 20 lat organizują w Stargardzie ciekawe spotkania, wykłady i różne aktywności. Uroczysta inauguracja była dobrą okazją do wspomnień. UTW wyróżniło także swoich przyjaciół – tych, którzy od dwóch dekad wspierają działalność uniwersytetu. Wśród nagrodzonych znalazł się prezydent Rafał Zając.

–  Bardzo się cieszę, że w naszym mieście tak prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. To jedna z najważniejszych organizacji pozarządowych w Stargardzie. Dajecie dobry przykład innym mieszkańcom, za co dziękuję. Gratuluję jubileuszu i życzę dalszych sukcesów w przyszłości oraz spełniania kolejnych marzeń – mówi prezydent Rafał Zając.

Prezydent przyjął podziękowania za dotychczasowe wsparcie UTW i współpracę z seniorami z naszego miasta. Z kolei Uniwersytet otrzymał okolicznościowy czek na 1000 zł. Pieniądze z pewnością przydadzą się na początku nowego roku akademickiego. Prezydent Rafał Zając podkreślił również, jak ważna jest codzienna aktywność seniorów. – Kończycie Państwo pracę zawodową, ale wciąż macie w sobie wiele energii do dalszego działania. Macie pomysły na życie, a jednocześnie korzystacie z bogatego doświadczenia. Uczycie się, ale też uczycie innych, pokazując, że aktywność wcale nie kończy się na emeryturze. Życzę wam dużo zdrowia i sił do działania – dodaje prezydent.

UTW cały czas prowadzi rekrutacje na zajęcia. Wybór jest naprawdę duży. To zarówno wykłady, nauka języków obcych, ale też taniec, śpiew i sport. Więcej informacji tutaj. – W tym roku akademickim zaplanowanie zajęć było dla nas dużym wyzwaniem. W związku z pandemią koronawirusa musimy zadbać o naszych słuchaczy, którzy mają obawy o swoje zdrowie, a jednocześnie nie chcą rezygnować z aktywności. Wiele sekcji cały czas działa – oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Występuje nasz teatr, Seniority tańczą, Chabry śpiewają – mówi Stanisław Bartosik, prezes UTW.

Liczba miejsc w szeregach uniwersytetu jest nieograniczona. Słuchaczem UTW może zostać każda osoba w wieku emerytalnym. Zapisanie się jest bardzo proste – wystarczy wypełnić deklarację i wnieść opłatę. Dodatkowo trzeba dostarczyć dwa zdjęcia do legitymacji studenckiej. Stowarzyszenie działa w Stargardzie już od 2 dekad. – Tegoroczną inaugurację łączymy z jubileuszem 20-lecia naszego uniwersytetu. Wszystkim studentkom i studentom w nowym roku akademickim życzę przede wszystkim zdrowia. Pomagajmy sobie wzajemnie i korzystajmy z zajęć. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, druga część jubileuszu odbędzie się w listopadzie – w plenerze – dodaje Stanisław Bartosik.

Zdjęcia: UM w Stargardzie