Strona głównaWpisyInneUTW zaczyna wakacje

Aktualności: Sprawy urzędowe

UTW zaczyna wakacje

15 czerwca 2022

Uroczystym spotkaniem zakończyli rok akademicki 2021/2022 słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak zawsze były gratulacje, podziękowania i podsumowania. Aktywni seniorzy nie zamierzają jednak spędzić wakacji wyłącznie na odpoczynku. Już planują kolejne wydarzenia, podczas których będą się bawić, integrować, rozwijać swoje zainteresowania i dbać o kondycję.

UTW od wielu lat uroczyście inauguruje i kończy każdy kolejny rok akademicki. To okazja do spotkania w szerokim gronie i podsumowania działań prowadzonych przez kilka ostatnich miesięcy. W uniwersytecie zawsze dużo się dzieje. Seniorzy pozostali aktywni nawet w czasie pandemii, choć wtedy musieli się zmierzyć z pewnymi ograniczeniami. Teraz znów w pełni korzystają z możliwości, jakie daje członkostwo w UTW.

Słuchacze śpiewają, tańczą, wystawiają spektakle – ich twórczość doceniają stargardzianie podczas miejskich imprez, ale zdolni seniorzy zdobywają też liczne wyróżnienia na konkursach i festiwalach w całej Polsce. UTW to również nauka – m.in. języków obcych i obsługi komputera. Organizują także wycieczki i pikniki. Więcej informacji o uniwersytecie można znaleźć tutaj. Warto sprawdzić, co jeszcze oferują i po wakacjach dołączyć do słuchaczy w nowym roku akademickim 2022/2023.

Zdjęcia: Paweł Bieg