Aktualności: Sprawy urzędowe

W czwartek dowody inaczej

27 grudnia 2023

Ważna informacja dla stargardzian, którzy w czwartek (28.12.) chcą załatwić w Ratuszu sprawy związane z dowodami osobistymi. Tego dnia wnioski o wydanie dokumentu dla dzieci będą przyjmowane tylko do 9:00, a dla dorosłych – do 12:00. Utrudnienia są związane z koniecznością aktualizacji systemu informatycznego.

W czwartek (28.12.) od 8:00 do 9:00 w Ratuszu przyjmowane będą wnioski o wydanie dowodu osobistego dla osób niepełnoletnich. Dorośli takie dokumenty złożą od 8:00 do 12:00. Potem będzie przerwa w działaniu systemu. Jednocześnie przez cały dzień – od 8:00 do 16:00 – bez problemu odbierzemy gotowe dowody.

Chwilowe utrudnienia to późniejsza zmiana na lepsze. Już od piątku (29.12.) nie trzeba będzie wypełniać papierowych wniosków o wydanie dowodu osobistego – zastąpią je dokumenty elektroniczne. Również podpis złożymy na specjalnym czytniku. Wygodniejszy będzie też odbiór dowodu – tradycyjny formularz zostanie zastąpiony elektronicznym.

Zmiany przeprowadza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Dotyczą one całej Polski.

Zdjęcie: gov.pl