Aktualności: Sprawy urzędowe

W Giżynku praca wre

12 września 2023

W dobrym tempie idą roboty przy gruntownej przebudowie kolejnej ulicy w Stargardzie. Po zakończeniu inwestycji jedna z dróg w Giżynku – na odcinku od skrzyżowania z ul. Spokojną – zupełnie zmieni swoje oblicze. Poprawę komfortu i bezpieczeństwa już niedługo odczują kierowcy, piesi i rowerzyści, którzy teraz korzystają z tej trasy, a w przyszłości wyremontowana droga przyda się także nowym mieszkańcom okolicy.

Prace w Giżynku idą zgodnie z planem. Wykonawca układa krawężniki i warstwy podbudowy na jezdni. Prawie gotowa jest również sieć kanalizacji deszczowej. Po zakończeniu przebudowy wyremontowaną drogę i chodnik oświetlą nowe, energooszczędne latarnie. Będzie też dodatkowa zieleń. Zwiększy się bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników tej ulicy i przyszłych mieszkańców – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w tej okolicy mogą powstać kolejne mieszkania i domy jednorodzinne.

Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Jej wartość to ponad 2 500 000 zł. Tę drogę przebudowujemy z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR, które wynosi prawie 2 000 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie