Aktualności: Sprawy urzędowe

W Kluczewie drogi jak nowe

18 października 2023

Coraz lepiej widać efekty przebudowy kolejnych kilku dróg w Stargardzie. Trwają intensywne prace na ul. J. Lelewela i ul. Lotników. Gotowa jest już ul. Kosmonautów. Ta duża inwestycja po zakończeniu da większy komfort wszystkim użytkownikom dróg – pieszym, rowerzystom i kierowcom. Oczywiście poprawi się także ich bezpieczeństwo.

Na ul. Lotników i fragmencie ul. J. Lelewela gotowy jest już ciąg pieszo-rowerowy. Ta trasa ma wygodną nawierzchnię bitumiczną. Kształtu nabrały również zatoki autobusowe i przystanki. Pojawiły się także nowe słupy oświetleniowe. Coraz wyraźniej widać też wyremontowaną jezdnię. Trwają prace na drugim pasie ruchu. Wykonawca układa tam warstwy podbudowy. Inwestycja idzie zgodnie z planem i jeśli nadal tak będzie, powinna zakończyć się na początku przyszłego roku.

W sumie w Kluczewie wyremontowane zostanie 1,8 km dróg. To nie tylko wymiana nawierzchni na jezdniach i nowe chodniki, ale także dodatkowa zieleń. Bezpieczeństwo zapewni odpowiednie oświetlenie, a piesi skorzystają z wyniesionych przejść. Na tę inwestycję o wartości około 21 000 000 zł pozyskaliśmy prawie 20 000 000 zł dofinansowania z programu Polski Ład.

Zdjęcia: UM w Stargardzie