Aktualności: Sprawy urzędowe

W Kluczewie dzieje się na drogach

28 lipca 2023

Trwają intensywne prace przy przebudowie ul. J. Lelewela i ul. Lotników. To jedna z największych inwestycji drogowych w tym roku. Gotowa jest już ul. Kosmonautów, która w ramach tego projektu również przeszła metamorfozę. To przede wszystkim większe bezpieczeństwo, ale też komfort dla mieszkańców tej dzielnicy Stargardu.

Na ul. Lotników i fragmencie ul. J. Lelewela wykonano już roboty brukarskie na ciągu pieszo-rowerowym. Ułożono także warstwy bitumiczne na części jezdni. Najwięcej teraz dzieje się na ul. J. Lelewela, gdzie trwa frezowanie drugiego pasa drogi. Gotowa jest również sieć kanalizacji deszczowej. W trakcie robót usuwane są też kolizje z siecią energetyczną i teletechniczną.

Prace idą w dobrym tempie, zgodnie z planem – jeśli nic się nie zmieni, z wyremontowanych jezdni i chodników skorzystamy już na początku przyszłego roku. W sumie zmodernizujemy tam 1,8 km dróg, pojawi się dodatkowa zieleń, a większe bezpieczeństwo zapewni odpowiednie oświetlenie i wyniesione przejścia dla pieszych. Na inwestycję w Kluczewie pozyskaliśmy prawie 20 000 000 zł dofinansowania z programu Polski Ład. Całość będzie kosztować prawie 21 000 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie