Aktualności: Kultura

W korowodzie po Stargardzie

11 września 2020

Przed nami XXVIII Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji Muzeum Archeologiczno-Historyczne organizuje grę miejską. Uczestnicy rowerowo odwiedzą miejsca, w których przez wieki koncentrowało się życie stargardzian. Wydarzenie zaplanowano na sobotę (19.09.). Warto zapisać się już dzisiaj.

Żeby dołączyć do „Korowodu stargardzian”, trzeba wypełnić kartę zgłoszeniową – do pobrania z załącznika poniżej. W zabawie mogą wziąć udział maksymalnie 5-osobowe drużyny. Należy też wcześniej zainstalować w telefonach bezpłatną aplikację do skanowania kodów QR.

Korowód pokona trasę ok. 5 km. Uczestnicy na rowerach przejadą przez miejsca, w których na przestrzeni wieków kształtowało się miasto. Dzięki temu poznają z zupełnie innej strony pojęcie „centrum”. To historyczna przejażdżka połączona z dobrą zabawą w formie gry miejskiej. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

„Korowód stargardzian” to jedna z odsłon tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Od soboty (12.09.) na facebookowym profilu MAH pojawi się cykl postów „W perspektywie genealogicznej…”. Dowiemy się z nich m.in. o badaniach genealogicznych, które każdy może przeprowadzić we własnej rodzinie. W następną sobotę (19.09.) o 12:00 rozpocznie się z kolei „Korowód przedmiotów”, czyli wirtualna wystawa archeologiczna.

Korowód stargardzian – karta zgłoszenia