Aktualności: Sprawy urzędowe

W Ratuszu zapłacisz tylko kartą

3 czerwca 2019

Od 10.06. (poniedziałek) załatwiając sprawę w Ratuszu na Rynku Staromiejskim nie trzeba będzie mieć gotówki. Wystarczy karta. Dzięki temu obsługa stanie się szybsza i wygodniejsza. Trzeba pamiętać, że w związku z wprowadzeniem terminali płatniczych zamknięta zostanie kasa.

W Urzędzie Stanu Cywilnego i Wydziale Spraw Obywatelskich są załatwiane bardzo różne sprawy. Wiele czynności jest bezpłatnych, ale za niektóre trzeba zapłacić. Mieszkańcy zgłaszają się tam chociażby po akty małżeństwa, decyzje o zmianie imienia i nazwiska, zezwolenia na sprzedaż alkoholu albo licencje taxi. Teraz po rozmowie z urzędnikiem muszą udać się do kasy i uiścić opłatę skarbową. Następnie z potwierdzeniem wpłaty ponownie wrócić do tego samego stanowiska. To wydłuża czas załatwienia sprawy.

Od 10.06. będzie sprawniej. Każdy urzędnik zostanie wyposażony w terminal płatniczy. Jeszcze w trakcie formalności będzie możliwość wniesienia opłaty swoją kartą. Wielu klientów Urzędu Miejskiego sugerowało, że warto wprowadzić takie ułatwienie. Idąc za tymi głosami i doświadczeniem innych miast w Polsce już niedługo także w Ratuszu w Stargardzie nie trzeba będzie mieć gotówki, żeby załatwić sprawę.

Jeżeli ktoś nie posiada karty może zrobić przelew i przedstawić dowód wpłaty. Szczegółów dotyczących tej formy płatności udzielają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego i Wydziału Spraw Obywatelskich.

Transakcje gotówkowe będą dalej realizowane w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 od poniedziałku do piątku od 8:30 do 11:00 oraz od 12:00 do 14:30. Tam można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Zdjęcie: UM w Stargardzie