Aktualności: Kultura

W sobotę zajrzyj na jarmark

3 grudnia 2019

Najpiękniejsze kolędy, rękodzieło, warsztaty i zimowe przysmaki – to wszystko i znacznie więcej czeka na odwiedzających Jarmark Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”. Już w weekend (7-8.12.) na Rynku Staromiejskim będzie można poczuć prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jarmark rozpocznie się w sobotę (7.12.) o 13:00 i potrwa do niedzieli (8.12.) do 18:00. Tego dnia najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Będzie można napisać list do św. Mikołaja i zawiesić marzenie na Drzewku Życzeń. Zaplanowano też coś dla fanów rękodzieła – warsztaty robienia mikołajkowych czapek i świątecznych skarpetek. Ci, którzy jeszcze nie kupili wszystkich prezentów, znajdą wiele propozycji na straganach.

Wydarzenie to także okazja do spróbowania przysmaków w ramach Świątecznej Wyżerki. Food trucki, a także Strefa Browarów Rzemieślniczych i Grzanego Wina będą dostępne przez cały weekend. Przy okazji jarmarku będzie można też przynieść artykuły spożywcze, szkolne i chemię gospodarczą na zbiórkę Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach.