Aktualności: Działania społeczne

W Stargardzie wspieramy skutecznie

21 listopada 2023

W naszym mieście każdy potrzebujący człowiek może liczyć na pomoc. Działania własne, programy rządowe, dofinansowania unijne, świetna współpraca z organizacjami pozarządowymi – korzystamy z każdej możliwości wsparcia stargardzian o szczególnych potrzebach. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego miasto dostało wyróżnienie od wojewody zachodniopomorskiego.

Stargard znalazł się wśród zaledwie 5 samorządów naszego województwa, które zostały docenione za niesienie skutecznej pomocy potrzebującym mieszkańcom. Najwięcej wyróżnień – 28 – odebrały placówki pomocy społecznej. Tym bardziej cieszy umieszczenie w tym gronie naszego miasta. Wicewojewoda Tomasz Wójcik podkreślił, że zaangażowanie Stargardu w realizację różnych programów i przedsięwzięć wzmacnia potencjał całej społeczności lokalnej.

Najszerszą i największą pomoc niesie stargardzianom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Działają też u nas dwa Środowiskowe Domy Samopomocy. Prowadzimy programy mieszkalnictwa wspomaganego, które dają szansę na usamodzielnienie się m.in. osobom z niepełnosprawnościami. Miasto stale współpracuje także z organizacjami pozarządowymi. Jest ich u nas naprawdę dużo. Wspierają dzieci, ich rodziców, seniorów, OzN, stargardzian zmagających się z chorobami psychicznymi i wychodzących z nałogów. Dają zarówno realną pomoc, jak i współtworzą dobrą przestrzeń do interakcji społecznych.

Zdjęcia: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki/FB