Aktualności: Edukacja

W szkołach praca wre

19 lipca 2021

Ponad 3 000 000 zł – tyle pieniędzy pochłoną wakacyjne remonty i inwestycje w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach. To zarówno bieżące naprawy, jak i projekty realizowane w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po letniej przerwie młodzi ludzie wrócą we wrześniu do wyremontowanych sal, skorzystają z dodatkowego wyposażenia i odnowionych łazienek oraz komfortowych placów zabaw.

W Szkole Podstawowej nr 1 zmodernizowane zostanie ogrodzenie. Wykonane będą również bieżące naprawy i prace porządkowe. W ramach SBO pojawią się budki lęgowe dla jerzyków. Z kolei w SP nr 2 uczniowie po wakacjach skorzystają z odnowionych toalet. Wyremontowane zostaną również niektóre sale lekcyjne.

W SP nr 3 będzie nowe wyposażenie w pracowni komputerowej. Na zewnątrz naprawione zostanie podłoże na placu zabaw. Dużo dzieje się w Szkole Podstawowej nr 4. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku uczniowie i mieszkańcy całego os. Chopina zyskają tam nowoczesne boisko do piłki nożnej. Coś ciekawego pojawi się też na placu zabaw – całoroczna trampolina. To projekt Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Oprócz tego w budynku szkoły zmodernizowana zostanie instalacja elektryczna.

Monitoring, wyremontowane sale, łazienki, nowe oświetlenie – to wszystko po wakacjach czekać będzie na uczniów i nauczycieli w SP nr 5. Dodatkowo w ramach SBO powstanie tam kompleks zabawowo-rekreacyjny.

Na os. Pyrzyckim w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 planowany jest remont świetlicy. Mieszkańcy w różnym wieku korzystają tam już ze zrealizowanego niedawno projektu SBO – zielonych miejsc wypoczynku i rozbudowanego placu zabaw. Z kolei w budynku SP nr 7 pomalowane zostaną wnętrza.

Malowanie i bieżące naprawy są także w Szkole Podstawowej nr 8 – zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W SP nr 9 inwestujemy natomiast w modernizację instalacji elektrycznej i przebudowę pracowni internetowej. Dbamy również o komfort i bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. W te wakacje zmodernizowany zostanie tam dach. Pojawi się też dodatkowy monitoring. Placówka przy ul. Szkolnej 2 zyska siłownię plenerową. To inwestycja w ramach SBO.

W Szkole Podstawowej nr 11 trwa modernizacja parkietu w sali gimnastycznej. Prowadzone są również bieżące naprawy. Po wakacjach młodzi stargardzianie skorzystają tam też z nowego placu zabaw z mini siłownią – kolejnej inwestycji wybranej przez mieszkańców w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim.

Trwają również liczne remonty w przedszkolach. PM nr 1 prowadzi modernizację budynku i ogrodzenia. W Przedszkolach Miejskich nr 2, 4 i 6 wyremontowane zostaną łazienki. Dużo dzieje się w PM nr 5. Wymiana okien, malowanie sal, doposażenie placu zabaw, nowy sprzęt w kuchni – to tylko część wakacyjnych prac. Drobne naprawy i malowanie planowane jest również w Młodzieżowym Domu Kultury.

W Stargardzie działa 7 publicznych przedszkoli – w tym dwa z oddziałami integracyjnymi – oraz 11 podstawówek – jedna z oddziałami integracyjnymi, jedna z oddziałami mistrzostwa sportowego i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia. Jak co roku inwestycje prowadzone są właśnie w wakacje. Wszystko po to, żeby przygotować miejskie placówki do powrotu uczniów jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie