Aktualności: Kultura

W wakacje będzie przepięknie

21 czerwca 2021

Już w tę niedzielę (27.06.) startują Coolturalne Wakacje. To cykl ciekawych wydarzeń zaplanowany na każdy weekend lipca i sierpnia oraz pierwszy we wrześniu. Będzie kino na leżakach, koncerty oraz dużo kulturalnych i rozrywkowych niespodzianek. Na scenie Teatru Letniego w Parku Chrobrego kilkukrotnie pojawią się także muzycy ze Stargardu.

– Po wielomiesięcznych ograniczeniach w występowaniu zespoły i soliści ze Stargardu dostaną możliwość zaprezentowania się przed publicznością. Myślę, że zarówno oni, jak i my – widzowie – jesteśmy stęsknieni tych spotkań. Bardzo mi zależało, żeby impuls finansowy trafił również do utalentowanych stargardzian. Patrząc na harmonogram występów już widać, że przy Baszcie Morze Czerwone czekają nas naprawdę ciekawe wydarzenia – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Na sobotę (3.07.) stargardzcy rockowcy przygotowali blisko trzygodzinny koncert muzyki filmowej. Na scenie pojawią się zespoły: DICE, Out of Mind,

Defus i Mothership. Klasyki muzyki filmowej mają być zagrane w zupełnie nowych, nieoczekiwanych aranżacjach. Pojawi się brzmienie rockowe, bluesowe, a nawet metalowe. Wśród utworów będą motywy przewodnie z filmów „40-latek”, „07 zgłoś się”, „Alternatywy 4”, „Demony wojny”, „Kiler”, ale także z „Titanica”, „Rocky’ego”, „Ghostbusters”, „Easy Rider” i „Monthy Pytona”.

24.07. (sobota) to spotkanie z artystami ze Sceny Art Cafe. Przed publicznością wystąpią: Katarzyna Sobierajska-Viol, Krzysztof Gładysz, Krzysztof Kopacki, Piotr Dolata, Piotr Świrepo, Marek Kujawiak i Celina Gładysz.

W sobotę, 7 sierpnia, ma być jazzowo. Wszystko za sprawą zespołu zespół Funk Material, który tworzą: Artur Słowik, Patryk Rynkiewicz, Krzysztof Kuśmierek, Adam Kurek, Marek Pokorniecki, Przemek Wieleba, Kamil Żuchowski i Krzysztof Rozesłański.

21.08. (sobota) zaprezentują się stypendyści prezydenta Stargardu: Daniel Ziomko, Tomasz Staniszewski, Marcin Rakowski, Piotr Spławski, Mariusz Mario Zarzeczny, Mateusz Gracz i Michał Rogoziński.

W pierwszy weekend września będziemy powoli żegnać lato mocnym, rockowym uderzeniem. 4.09. (sobota) to koncert „Power Flower”. Na scenie zagrają i zaśpiewają: Artur Słowik z zespołem oraz Marcinem Momotem, stypendystą prezydenta Stargardu, Defus, DICE, Out of Mind i Mothership.

Szczegółowy plan Coolturalnych Wakacji organizowanych przez Stargardzkie Centrum Kultury jeszcze w tym tygodniu pojawi się na stronie www.sck.stargard.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum