Aktualności: Biznes

Waimea postawiła pierwszą halę

23 maja 2019

Obiekt magazynowy klasy A o powierzchni prawie 11 500 m2 i zapowiedź dalszej rozbudowy kompleksu – Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. otworzyła pierwszą halę Waimea Logistic Park. Docelowo w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii ma powstać 6 obiektów o łącznej powierzchni ponad 80 000 m2.

– Jedną z mocnych cech Grupy Waimea jest elastyczność wobec klientów. Znaleźliśmy tutaj porozumienie, ponieważ my w Stargardzie w ten sam sposób podchodzimy do inwestorów. Od początku było nam więc ze sobą po drodze. Mam satysfakcję, że zapadła decyzja o wyborze lokalizacji w naszym mieście. Otoczenie, w którym powstała hala A jasno pokazuje, że Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii to miejsce, gdzie można odnieść sukces i wciąż się rozwijać. To ważne także dla obecnych, jak i przyszłych najemców otwieranej dziś inwestycji – mówi prezydent Rafał Zając.
Waimea Logistic Park będzie składał się z 6 nowoczesnych hal, które przeznaczone zostaną zarówno na magazyny, jak i produkcję oraz obsługę biurową. – Ten projekt robi duże wrażenie zarówno rozmachem, jak i profesjonalizmem w realizacji. Życzę, by zapowiedziany przez holding Waimea nowoczesny kompleks logistyczno-produkcyjny rozrastał się zgodnie z założeniami. Gratuluję pomyślnego wykonania jednego z etapów i życzę powodzenia przy kolejnych krokach – mówi prezydent Rafał Zając. Pierwsza hala Waimea ma już najemcę. Lokalizację w Stargardzie wybrała firma EcoReadyBath, która specjalizuje się w produkcji modułowych łazienek do hoteli i mieszkań w całej Europie.

– Dzisiaj fabryka to nie mury, cegły, wysokie kominy. Takie przeszły do historii. Aktualnie w pojęcie „fabryki” doskonale wpasowują się właśnie obiekty takie, jak ten. Halę najmuje developer, maszyny dostarczają producenci i taka współpraca przynosi powodzenie. Jestem przekonany, że tutaj znajdzie się sporo takich fabryk o różnej wielkości. Oczywiście zapewniamy też powierzchnię magazynową – mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Nowopowstała hala należy do obiektów magazynowych klasy A. To oznacza, że spełnia najwyższe wymogi związane m.in. z lokalizacją i specyfikacją techniczną budynku. Przy kategoryzacji hal ważnym kryterium jest także dostępność infrastruktury drogowej. Tereny inwestycyjne w PPNT są dobrze skomunikowane. Dlatego zarówno światowe koncerny, jak i regionalne firmy decydują się na lokalizację swoich siedzib w tym miejscu.

Zdjęcia: UM w Stargardzie