Aktualności: Edukacja

Wakacje pełną parą

8 lipca 2024

Trwa letni wypoczynek tysięcy młodych stargardzian. Wielu z nich bierze udział w półkoloniach i innych ciekawych zajęciach. Jest coś dla zainteresowanych historią, lubiących sportowe zabawy i tych, którzy najlepiej czują się w pracach twórczych. Choć większość półkolonijnych turnusów ma już komplet uczestników, wciąż można wybrać spośród wielu propozycji na jeden dzień. Ceny biletów zaczynają się od 7 zł.

W wakacje jak zawsze dużo dzieje się w Młodzieżowym Domu Kultury. W czasie pierwszego turnusu półkolonii młodzi ludzie odwiedzili m.in. kino Stargardzkiego Centrum Kultury i Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Zrobili również spacer szklakiem naszych gryfików i wybrali się do Agrodolinki. Nie zabrakło twórczych zabaw, a nawet wspólnego świętowania urodzin.

Za nami pierwszy w tym roku Wakacyjny Wtorek w FILARACH. Przez cały dzień dzieci zwiedzały SCN, budowały z klocków LEGO, grały w planszówki i świetnie spędzały czas z rówieśnikami. Te zajęcia cieszą się w Stargardzie niesłabnącym zainteresowaniem. Są jeszcze bilety na inne terminy – również na najbliższy wtorek (9.07.). Wystarczy kliknąć tutaj albo zajrzeć do sklepiku SCN i kupić wejściówkę na miejscu. FILARY mają też wolne miejsca na ostatni turnus Akademii Odkrywców. To zupełna nowość. W programie półkolonii są m.in. zajęcia z robotyki i AI, warsztaty przyrodnicze w plenerze, gra miejska Szlakiem Gryfików, wodne szaleństwa w AquaStar, seans filmowy i pokazy chemiczne. Szczegóły tutaj.

Dla tych, którzy jeszcze nie mają planów na wakacje, ciekawą ofertę przygotowało też Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Do wyboru są aż 4 zajęcia. Mogą w nich wziąć udział już sześciolatki. Bilety kosztują tylko 10 zł, a posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą jeszcze mniej – 7 zł. Więcej informacji tutaj. Z kolei miłośnicy sportowych aktywności mogą dołączyć do półkolonii w AquaStar. Dzieci w wieku 7-12 lat trenują z zawodnikami Błękitnych i Spójni, codziennie bawią się na basenie i biorą udział w kreatywnych warsztatach. Szczegóły tutaj.

Zdjęcia: MDK/SCN FILARY/FB