Aktualności: Edukacja

Wakacje w mieście – działo się

31 sierpnia 2020

Czas wakacyjnego odpoczynku dobiegł końca. Już jutro (1.09.) młodzi stargardzianie rozpoczną kolejny rok szkolny. Ostatnie miesiące były jednak dla niektórych bardzo aktywne. Mimo pandemii dużo się działo na os. Lotnisku, w Młodzieżowym Domu Kultury, Stargardzkim Centrum Kultury oraz w Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

Jak co roku wielu młodych mieszkańców naszego miasta wzięło udział w półkoloniach. To ciekawa propozycja na spędzenie lata w mieście. Ponad 100 dzieci bawiła się na zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”. Oprócz aktywności na miejscu było wiele wycieczek, m.in. nad Miedwie, do Puszczy Bukowej, a także nad Jezioro Krzemień. Zabawa za każdym razem jest tak dobra, że niektórzy korzystają z niej co roku, niecierpliwie wyczekując kolejnych wakacji.

Tradycyjnie dużo działo się w MDK i SCK. Uczestnicy półkolonii chętnie wykonywali prace plastyczne i tworzyli własne rękodzieło. Oglądali też filmy w kinie SCK. Przy dobrej pogodzie nie zabrakło aktywności na świeżym powietrzu – sportowych zabaw i pieszych wędrówek. Coś ciekawego przygotowali również pracownicy muzeum. Młodzi stargardzianie odkrywali tajemnice z przeszłości, a także brali udział w miejskiej grze. Aktywne lato spędzone w mieście to dowód na to, że wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, by w wolnym czasie doskonale się bawić.

Zdjęcia: Joanna Suleja/FB/MDK