Aktualności: Sprawy urzędowe

Wakacje z WOT

30 maja 2023

14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza wszystkich chętnych studentów i uczniów powyżej 18 lat do udziału w letnim projekcie. „Wakacje z WOT” to okazja do zdobycia nowych umiejętności i ciekawego spędzenia czasu wolnego od nauki. Dodatkowo uczestnicy szkolenia zyskają szansę na kontynuację wojskowej kariery.

W tym sezonie „Wakacje z WOT” w naszym województwie odbędą się 2 razy. 30.06. (piątek) szkolenie rozpocznie się w 142 batalionie lekkiej piechoty w Trzebiatowie, gdzie zakończy się 15.07. (sobota) uroczystą przysięgą wojskową. Z kolei w 141 batalionie lekkiej piechoty w Choszcznie początek „Wakacji z WOT” zaplanowano na 17.08. (czwartek), a zakończenie wraz ze złożeniem przysięgi wojskowej na 1.09. (piątek). Każdy, kto chciałby wziąć w nich udział, może skontaktować się przez stronę internetową www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub osobiście złożyć wniosek w Wojskowym Centrum Rekrutacji (ul. 11 Listopada 3A) albo przez platformę ePUAP.

„Wakacje z WOT” to projekt skierowany przede wszystkim do studentów i uczniów powyżej 18 lat. W letnich szkoleniach mogą wziąć udział również rodzice i nauczyciele, którzy chcieliby aktywnie wykorzystać wakacyjną przerwę. Po zakończeniu projektu uczestnicy złożą uroczystą przysięgę, po której zostaną żołnierzami Wojska Polskiego. „Wakacje z WOT” wystartowały w 2019 r. Do tej pory skorzystało z nich ponad 11 000 osób.