Aktualności: Edukacja

Wakacyjne remonty w szkołach

13 sierpnia 2020

Remonty i inwestycje o łącznej wartości ponad 930 000 zł – w całym Stargardzie trwają prace w szkołach podstawowych i przedszkolach. Dzięki nowym instalacjom zwiększy się bezpieczeństwo uczniów. Młodzi mieszkańcy naszego miasta wrócą po wakacjach do wyremontowanych sal. Przerwy spędzą na odnowionych korytarzach lub doposażonych placach zabaw i siłowniach.

Podczas wakacji dużo dzieje się miejskich placówkach. Dzięki temu uczniowie już od początku nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z ładniejszych i bardziej komfortowych pomieszczeń. W Szkole Podstawowej nr 1 wyremontowana zostanie stołówka. Nowy wygląd zyskają też trzy sale lekcyjne. Z kolei w Dwójce odnowione będzie pomieszczenie sanitarne, a w SP nr 3 – kilka sal.

W Szkole Podstawowej nr 4 wyremontowany zostanie korytarz, a także świetlica i gabinet pedagoga. W SP nr 5 pojawią się nowe okładziny na podłogach. Zaplanowano również remont korytarza i instalacji grzewczej. Uczniowie Siódemki w nowym roku szkolnym skorzystają z odnowionego placu zabaw i schodów. Wymieniona tam będzie również część dachu.

W SP nr 8 wyremontowany zostanie jeden ze szkolnych korytarzy. Kompleksowa siłownia plenerowa powstanie z kolei przy Szkole Podstawowej nr 10. W Jedenastce odnowione będą korytarze, sale lekcyjne i świetlica. Pojawi się również nowe wyposażenie. W tej placówce także prowadzone są prace przy wymianie części pokrycia dachu.

Również w Przedszkolu Miejskim nr 3 wyremontowany będzie dach. Z kolei maluchy z PM nr 4 już niedługo pobawią się na placu zabaw z odnowioną nawierzchnią – podobnie jak przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5. Dodatkowo w tej placówce wymieniona zostanie rozdzielnia elektryczna. Będą też nowe okna.

W Stargardzie działa 7 publicznych przedszkoli – w tym dwa z oddziałami integracyjnymi – oraz 11 podstawówek – jedna z oddziałami integracyjnymi, jedna z oddziałami mistrzostwa sportowego i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia.

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1