Aktualności: Działania społeczne

Wakacyjne zabawy w MDK

3 lipca 2019

Trwają półkolonie zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Każdego dnia dzieci biorą udział w tematycznych zajęciach. Program jest zróżnicowany – są warsztaty artystyczne, teatralne i taneczne. Także mali naukowcy znajdą coś dla siebie. Niezależnie od zainteresowań najmłodsi stargardzianie mogą też skorzystać z wyjazdu nad Miedwie.

Uczestnicy i opiekunowie udowadniają, że lato spędzone w mieście jest bardzo ciekawe. Nawet wycieczka po najbliżej okolicy staje się ekscytującą przygodą, kiedy poszukiwane są skarby. Dodatkowo każdego małego odkrywcę ucieszą różne zabawy ruchowe. Podczas zajęć integracyjnych uczestnicy poznają się lepiej – to także szansa na zawarcie prawdziwych wakacyjnych przyjaźni.

Dla kinomanów przygotowano wyjścia na seanse do Stargardzkiego Centrum Kultury. Zabawa z kinem nie kończy się po obejrzeniu filmu – młodzi artyści przygotowują później tematyczne prace plastyczne. Miłośnicy dawnych dziejów z niecierpliwością oczekują wizyt w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Tam wraz z pracownikami MAH odkrywają tajemnice z przeszłości i pomagają detektywowi w rozwikłaniu najtrudniejszych zagadek. Jest też coś z drugiego końca świata – historia Poi, czyli widowiskowego tańca z Nowej Zelandii.

Uczestnicy półkolonii MDK planują także wizytę w Książnicy Stargardzkiej, Komendzie Straży Pożarnej i Komendzie Powiatowej Policji. Wszystko po to, by zajęcia były jak najciekawsze i jak najbardziej zróżnicowane. Dodatkowo w każdy piątek najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wraz z opiekunami udają się nad Miedwie. Tam mogą odpocząć od intensywnego programu półkolonii i do woli zażywać kąpieli wodnych i słonecznych.

Zdjęcia: MDK w Stargardzie