Aktualności: Działania społeczne

Walczymy z pandemią

11 lutego 2021

Od początku pandemii koronawirusa Stargard przekazał szpitalowi i pogotowiu kilkaset kombinezonów, fartuchów i maseczek oraz dziesiątki tysięcy rękawic. Miasto skutecznie pozyskuje też środki zewnętrzne na zwiększanie bezpieczeństwa stargardzian. Tylko w ubiegłym roku wydaliśmy na ten cel prawie 3 300 000 zł.

Kolejne wsparcie trafiło w ostatnich dniach do placówki przy ul. Wojska Polskiego 27. Szpital otrzymał 1300 sztuk kombinezonów ochronnych o wartości prawie 32 000 zł. Wcześniej miasto przekazało także fartuchy, maski filtrujące i rękawice. Są one potrzebne lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom w codziennej opiece nad pacjentami.

Stargard finansuje także środki ochronne dla pogotowia. To profesjonalne kombinezony, fartuchy i maski. Ratownicy wykorzystują je podczas kontaktu z osobami potrzebującymi pomocy – również z chorymi na koronawirusa. Stargardzka jednostka już dwukrotnie otrzymała od miasta takie wsparcie. Specjalne kombinezony ochronne o wartości 20 000 zł trafiły również do Straży Pożarnej.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z zewnątrz w szkołach podstawowych, przedszkolach miejskich i żłobku pojawiły się parownice, zmywarki z wyparzarkami, ozonatory i sterylizatory powietrza. Zakupiono też płyny do dezynfekcji, środki czyszczące, maseczki i rękawice. Takie zabezpieczenie trafiło również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Z budżetu Stargardu 1 000 000 zł trafił do Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego. Dzięki temu 5 250 000 zł przedsiębiorcy skorzystali z niskooprocentowanych, atrakcyjnych pożyczek płynnościowych. 5 000 000 zł przeznaczono z kolei na pożyczki inwestycyjne.

Zdjęcia: UM w Stargardzie