Strona głównaWpisyInneWarto jechać przez Składową

Aktualności: Sprawy urzędowe

Warto jechać przez Składową

24 stycznia 2022

Od początku stycznia otwarty jest już przejazd pod wiaduktem na ul. Składowej. Nie wszyscy kierowcy o tym wiedzą. Tymczasem to jedna z alternatywnych dróg, którą warto wybierać w związku z trwającą w Stargardzie inwestycją kolei. Jadąc tą trasą – zwłaszcza w godzinach szczytu – można uniknąć stania w korkach.

W tej chwili zamknięty pozostaje tylko jeden wiadukt – na ul. Pierwszej Brygady/M. Konopnickiej. W związku z tym największy ruch aut skupia się w okolicy wiaduktów na ul. S. Wyszyńskiego, a także ul. Bogusława IV. Zatory tworzą się tam w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

W tym czasie przejazd pod wiaduktem na ul. Składowej zwykle jest płynny. Pozwala z dużo mniejszymi utrudnieniami dojechać do centrum miasta lub wyjechać w kierunku Szczecina. Warto wybierać te trasy, jadąc np.:

– z ronda 15. Południk w ul. Hanzeatycką, dalej (obok Backer OBR) w ul. Nasienną (obok Spaas Candles) do ul. Usługowej i stamtąd już pod wiaduktem na ul. Składowej;

– z ul. Szczecińskiej w ul. H. Wieniawskiego, dalej w ul. Nasienną (obok PEC) do ul. Usługowej i stamtąd już pod wiaduktem na ul. Składowej;

– z pl. Wolności w ul. Wojska Polskiego, dalej w ul. M. Konopnickiej, ul. J. Piłsudskiego, ul. Podleśną, ul. Podmiejską i stamtąd już pod wiaduktem na ul. Składowej.

Zdjęcie: UM w Stargardzie