Strona głównaWpisyInneWeekend pełny emocji

Aktualności: Sprawy urzędowe

Weekend pełny emocji

20 czerwca 2022

To były naprawdę ciekawe i aktywne dni. Piątkowym koncertem De Facto oficjalnie rozpoczęliśmy Dni Stargardu 2022. Potem przyszedł czas na sportowe zabawy i rywalizację na ul. Szczecińskiej. Dużo działo się też w AquaStar. Po sobotnich szaleństwach stargardzianie odpoczęli na koncercie Orkiestry Camerata, a znawcy historii naszego miasta wzięli udział w Quizie Gryfa. Teraz jest jeszcze czas na złapanie oddechu, żeby już w piątek (24.06.) znów świetnie się bawić – tym razem na Stargard Festiwal ’22.

W tym roku Dni Stargardu świętujemy aż przez dwa weekendy. Pierwszy, sportowo-muzyczno-historyczny już za nami. Atrakcji było tak dużo, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a na dodatek przez cały weekend dopisywała prawdziwie letnia, upalna pogoda. Wszystko rozpoczęło się jubileuszowym koncertem De Facto – pracowni wokalnej Stargardzkiego Centrum Kultury. Widownia Teatru Letniego wypełniła się do ostatniego miejsca. Mieszkańcy i liczni goście wysłuchali repertuaru przygotowanego specjalnie na tę okazję. – Członkostwo w De Facto daje ogromne możliwości wokalnego rozwoju, co najlepiej udowadniają sukcesy całych pokoleń wychowanków pracowni. To z jednej strony ciężka praca, ale przede wszystkim mnóstwo serca włożonego w tę twórczość i budowanie wartościowych relacji. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych owocnych lat – mówi prezydent Rafał Zając.

Po muzycznej inauguracji w Teatrze Letnim rozpoczęły się sportowe aktywności – na ul. Szczecińskiej i w AquaStar. Były m.in. rozgrywki w koszykówkę i piłkę nożną, pokazy zapaśnicze, wyścigi kolarskie, biegi uliczne, w których startowały już przedszkolaki, a także wspólne kręcenie kilometrów dla Stargardu w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W AquaStar mali i duzi bawili się za 1 zł – na basenie, w saunie, na siłowni i podczas zajęć fitness. Duże wrażenie jak zawsze zrobiła imponująca parada motocyklistów. W przerwie od sportowych zmagań wystąpił Mezo, który wystartował również w Biegu o Błękitną Wstęgę. Tę rywalizację na 10 km ukończyło ponad 330 zawodników. Był również marsz nordic walking. Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj. Zabawę na ul. Szczecińskiej zakończył pokaz fajerwerków.

Niedziela była nieco spokojniejsza, chociaż nadal bardzo ciekawa. Przez cały dzień mieszkańcy za złotówkę odwiedzali Basteję i Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. W Parku Piastowskim rozegrany został IV Quiz Gryfa, a w kolegiacie zagrała Orkiestra Camerata.

Przed nami kolejny weekend pełny atrakcji. Już w piątek (24.06.) startuje Stargard Festiwal ’22. W ciągu trzech dni na scenie za MDK wystąpią: Zespół Ørganek, Agnieszka Chylińska, Sarsa, Natalia Przybysz, Smolik//Kev Fox, Nosowska oraz Zalewski. Są jeszcze bilety na to wydarzenie – dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca tylko za 1 zł/1dzień. Można je kupić tutaj albo w kasie kina SCK. 26.06. (niedziela) czekają nas też seanse filmowe w kinie SCK. Wstęp na każdy z nich to tylko 1 zł. Repertuar będzie dostępny tutaj.

Zdjęcia: Paweł Bieg/FB/Orkiestra Camerata Stargard/FB/MAH