Aktualności: Kultura

Weekend pełny muzyki

17 lipca 2023

Za nami kolejna odsłona Coolturalnych Wakacji. Tym razem dosłownie cały weekend wypełniła muzyka i śpiew na żywo. Zaczęliśmy jednak nieco spokojniej – Kinem na leżakach. Film „Dom Gucci” przyciągnął do Teatru Letniego nie tylko miłośników mody. Duże pieniądze, sława, miłość, a do tego zbrodnia – takie połączenie zdecydowanie przypadło do gustu widzom.

Po filmowym piątku przyszedł czas na muzyczną sobotę. Tego dnia w Teatrze Letnim można było posłuchać rocka w najlepszym wykonaniu. Na scenie wystąpili: Piotr Korzeniowski – muzyk, wokalista, autor tekstów i uczestnik „Szansy na sukces”; Nailah Vitha – wokalistka, laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów i festiwali wokalnych, której towarzyszył Michał Chmielenko (gitara) i Marcin Denisiuk (perkusja); zespół Dice, czyli Łukasz i Karol Przybylscy, Bartosz Izak i Mateusz Szeremeta – od 17 lat łączą klasyczny hard rock z nowoczesnymi brzmieniami; Mariusz Zarzeczny – wokalista, gra również na harmonijce, jeden z artystów Pol’and’Rock Festival, który wystąpił w towarzystwie Marcina Rakowskiego (perkusja), Daniela Szydłowskiego (gitara basowa), Mateusza Gracza (gitara elektryczna) oraz Kornelii Lempiecho; zespół Out of Mind z wokalistką Anną Blejder.

Niedzielne przedpołudnie było okazją do odpoczynku po intensywnym rockowym wieczorze, ale już o 16:00 Teatr Letni znów wypełniła muzyka. Cykl koncertów Jazzowe Pomorze Zachodnie dotarł do Stargardu, a wraz z nim charyzmatyczna wokalistka Dorrey Lin Lyles. Na scenie towarzyszył jej Chór Cantore Gospel ze Stargardzkiego Centrum Kultury, a jako support wystąpili Tytus Łajdecki&Przyjaciele.

Coolturalne Wakacje trwają w najlepsze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a program na najbliższy weekend można sprawdzić tutaj.

Zdjęcia: FB/SCK/Maciej Dura-Pomarański/Marcin Rumiński