Aktualności: Sprawy urzędowe

Widownia nabiera kształtów

22 marca 2023

Tej inwestycji z dużym zainteresowaniem przyglądają się tysiące stargardzian. Wszyscy z niecierpliwością czekają na nowy, funkcjonalny i komfortowy amfiteatr. Prace przy ważnej modernizacji idą pełną parą i zgodnie z planem.

Pierwszym etapem budowy nowego amfiteatru po wykonaniu wszystkich prac rozbiórkowych i ziemnych jest widownia. U jej podstawy wykonano już w całości ścianę oporową. Dobrze widać również konstrukcję pierwszego rzędu. Trwają intensywne roboty przy budowie kolejnych poziomów. Po zakończeniu modernizacji amfiteatr pomieści nawet 4000 osób. Projekt przewiduje też utworzenie komfortowych miejsc dla widzów z niepełnosprawnościami.

Wartość tej ogromnej inwestycji to około 22 000 000 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy się tam bawić już w przyszłym roku. Po kompleksowej przebudowie do amfiteatru poprowadzi 8 wejść. Będą stojaki na rowery i dodatkowe miejsca siedzące na samej górze, a całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Z kolei artyści wystąpią na scenie w kształcie sześciokąta o powierzchni ponad 540 m2.

Zdjęcia: Mariusz Boderek/koordynator ds. modernizacji amfiteatru w SCK