Aktualności: Sprawy urzędowe

Więcej adresów na Śniadeckiego

20 lutego 2024

Ponad 5 600 000 zł – takie dofinansowanie pozwoli Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego na rozpoczęcie kolejnej inwestycji mieszkaniowej. Przy ul. J. Śniadeckiego 19 powstanie 16 komfortowych lokali. Nowy budynek świetnie wpisze się w tę część os. Lotnisko. W sąsiedztwie są już 2 inwestycje Stargardzkiego TBS – jedna zakończona w 2020 r. i druga, która rośnie w oczach.

Zgodnie z planem w nowym budynku powstaną mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Ich łączna powierzchnia to prawie 800 m2. Cały obiekt będzie miał 3 kondygnacje. Na tę inwestycję Stargardzkie TBS pozyskało pieniądze z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt nowego budynku już jest gotowy, a dzięki dofinansowaniu jeszcze w tym roku rozstrzygnięty zostanie przetarg na jego wykonanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace przy ul. J. Śniadeckiego 19 również zaczną się już w 2024.

Jednocześnie na os. Lotnisko trwa budowa 33 zupełnie nowych mieszkań. Kolejny budynek powstaje w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 roku. Przy ul. J. Śniadeckiego 13 będą 33 lokale o łącznej powierzchni prawie 1 500 m2. Dodatkowo mieszkańcy zyskają komórki lokatorskie, chodnik dla pieszych i miejsca postojowe dla aut. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie i zieleń. Również w tym przypadku Stargardzkie TBS zdobyło dofinansowanie – prawie 8 000 000 zł z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Zdjęcie: Wojciech Jarosławski/Stargardzkie TBS/archiwum