Aktualności: Kultura

Więcej kultury w Centrum

29 maja 2019

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe wypełnia się sztuką i literaturą. Najpierw w ramach poszerzania Stargardzkiej Strefy Sztuki na jednej ze ścian zawisł obraz malarki z naszego miasta. Teraz dołączyła do niego półka z książkami na wymianę. Wszystko po to, by codzienna podróż komunikacją miejską była jeszcze przyjemniejsza.

Najnowszy projekt nazywa się „Książka w podróży” i działa na zasadzie bookcrossingu. To akcja polegająca na pozostawieniu książki w miejscu publicznym, aby mógł z niej skorzystać ktoś inny. Każdy może zostawić dowolną publikację, jak również zabrać ją ze sobą. W ZCP ustawiono specjalną półkę, którą wypełniły książki. Warto skorzystać z jej zasobów i tym samym umilić sobie podróż.
Podobny punkt wymiany przeczytanych książek znajduje się w Bastei. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Niedawno w poczekalni ZCP pojawiło się dzieło autorstwa Ludmiły Sabadini. Pomysłodawcami byli członkowie Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”. Dzięki ich działaniom obrazy lokalnych artystów znalazły się m.in. w Ratuszu i Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Inicjatorem projektu „Książka w podróży” jest portal e-stargard.pl. Publikacje pochodzą z akcji „Przynieś książkę na mecz” przeprowadzonej  wspólnie ze stowarzyszeniem kibiców Spójni Stargard Pierwsza Brygada.

Zdjęcie: J. J. e-stargard.pl