Aktualności: Sport

Więcej pieniędzy na boisko

28 marca 2024

W ubiegłorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali do realizacji remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 11. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem – oddano na niego aż 1657 głosów. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie miasta, ale zawsze, gdy to możliwe, staramy się także pozyskiwać wsparcie ze źródeł zewnętrznych. Na remont boiska przy Jedenastce zdobyliśmy 100 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego.

– Każde kolejne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu w Stargardzie jest potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców. Najlepiej świadczy o tym frekwencja na boiskach, placach zabaw i urządzeniach do ćwiczeń – zarówno w czasie zajęć szkolnych, jak i po nich. Cieszę się, że oferta sportowa przy Jedenastce będzie jeszcze lepsza. Dodatkowe pieniądze, które na ten cel pozyskaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, pomogą w budowie naprawdę komfortowego boiska z wszystkimi udogodnieniami – mówi prezydent Rafał Zając.

Jeszcze w tym roku uczniowie i mieszkańcy os. Zachód zyskają kolejne miejsce do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Boisko do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 11 zostanie kompleksowo wyremontowane. Po zakończeniu inwestycji będzie tam wygodna i bezpieczna nawierzchnia z poliuretanu, nowe bramki i piłkochwyty. Projekt już jest gotowy. Niedługo ogłoszony zostanie przetarg, a prace rozpoczną się po wyłonieniu wykonawcy.

W budowie nowego boiska pomogą środki zdobyte z Urzędu Marszałkowskiego. Umowę w tej sprawie podpisał prezydent Rafał Zając i wicemarszałek Olgierd Kustosz. W spotkaniu uczestniczył również wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Marcin Przepióra.

Otoczenie Jedenastki wciąż zmienia się na lepsze. Pod koniec ubiegłego roku uczniowie i okoliczni mieszkańcy zyskali przy szkole wielofunkcyjne boisko do siatkówki i koszykówki oraz skocznię do trenowania skoku w dal. Inwestycję uzupełniły dodatkowe ławki i kosze na śmieci. Ta inwestycja również została zrealizowana w ramach SBO i w tym przypadku także pozyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie