Aktualności: Sport

Więcej sportu dla młodych

15 listopada 2022

Kolejne 100 000 zł jeszcze w tym roku popłynie z budżetu miasta do 13 lokalnych klubów sportowych. To pieniądze, które zostaną przeznaczone na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Dzięki dofinansowaniu młodzi ludzie aktywnie spędzą wolny czas, zintegrują się z rówieśnikami i spróbują swoich sił w różnych dyscyplinach.

Pieniądze zostały przydzielone na podstawie konkursu ofert. Każdy lokalny klub sportowy mógł starać się o taką dotację. Dodatkowe środki trafią tym razem do: Ludowego Klubu Sportowego FENIKS PESTA, Wiodącego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pomorze”, Klubu Sportowego Valiant Jiu Jitsu Kings, Sportowej Spółki Akcyjnej Spójnia Stargard, Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, Klubu Sportowego Spójnia, Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard, Klubu Sportowego ATS, Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego „Pomorze”, Zakładowego Klubu Sportowego „Kluczevia”, Młodzieżowego Klubu Sportowego Stargardzka Akademia Siatkówki, Klubu Sportowego MotoBoyzPL i Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sortowego BRAZILLIAN SOCCER SCHOOLS STARGARD.

Dzięki dofinansowaniu kluby zorganizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu i możliwość poćwiczenia różnych dyscyplin – m.in. siatkówki, zapasów, koszykówki i piłki nożnej. Pieniądze na ten cel pochodzą z Programu „Szkoła, Rodzina, Środowisko”, który w Stargardzie jest realizowany już od 2003 r. Tylko w tym roku z budżetu miasta na zajęcia sportowe dla młodych ludzi popłynie łącznie prawie 870 000 zł.

Zdjęcie: Paweł Bieg/archiwum