Aktualności: Sprawy urzędowe

Wiek to tylko liczba

16 września 2021

Trwają Stargardzkie Dni Seniora. Jednym z punktów programu jest spotkanie jubilatów, którzy skończyli 80 lat. Były serdeczne życzenia, dobra atmosfera, mnóstwo rozmów i wycieczka po Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem. Gratulacje z okazji okrągłych urodzin odebrało kilkunastu stargardzian zrzeszonych w Polskim Związki Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

– To wspaniałe, że dzisiejsi osiemdziesięciolatkowie nie tylko pięknie wyglądają, ale też są tak bardzo aktywni. Z radością patrzę na uśmiechy na waszch twarzach, błysk w oku i całą energię, której macie w sobie tak wiele. Tego życzę wszystkim seniorom. Bądźcie zadowoleni każdego dnia. Dzielcie się życzliwością, pomocą, wspierajcie się wzajemnie. Korzystajcie też z aktywności dla osób starszych, których w naszym mieście nie brakuje. Dzisiaj bawimy się na Dniach Seniora, ale na co dzień też przecież działacie – w klubach, kawiarenkach, na różnych spotkaniach i zajęciach. Pamiętajcie, że zawsze jest czas na spełnianie marzeń – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

W tym roku 80 lat ukończyło 17 członków PZERiI. Każdy z obecnych dostał upominki i piękną czerwoną różę. Na spotkaniu jak zawsze pojawili się również najstarsi seniorzy. Był czas na rozmowę, zjedzenie czegoś dobrego, a także występy artystyczne. Swoje umiejętności zaprezentowali związkowi poeci. Zaśpiewał również chór.

Prezentem dla jubilatów była wycieczka po mieście z prezydentem Rafałem Zającem. Na trasie znalazły się inwestycje, które niedawno zostały rozpoczęte, te trwające, ale i będące na ukończeniu. Padały pytania o szczegóły działalności pływalni po modernizacji, która przygotowuje specjalną ofertę także dla seniorów. Duże wrażenie zrobił wciąż rozbudowujący się Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii na Lotnisku. Tylko nieliczni jubilaci byli tam już wcześniej. O historii miasta opowiedział też Piotr Tarnawski z Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Przypominamy, że jeszcze do niedzieli przy okazji Stargardzkich Dni Seniora czeka naprawdę wiele atrakcji. Szczegółowy program wydarzenia można poznać tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie