Aktualności: Kultura

Wielka pasja Sandry

16 stycznia 2023

Na os. Letnim znów można podziwiać Galerie Naszych Sąsiadów. Na dobry początek do zobaczenia dzieła Sandry Brzezińskiej – uczennicy Zespołu Szkół nr 1. Prawdziwym sukcesem okazał się wernisaż wystawy młodej artystki, która zaprezentowała swoje obrazy w filii Książnicy Stargardzkiej.

– Biblioteka może być miejscem spotkań, żywym, energetycznym. W maleńkiej filii pomiędzy regałami zmieściło się jakieś 60 osób. Wszyscy przyszli na wernisaż młodziutkiej artystki. Jej pierwszy. Gratuluję debiutu Sandrze Brzezińskiej. Pasja i marzenia – to nadaje naszemu życiu smak. Po takim dniu wiem, że kultura przetrwa każdą zawieruchę. I są tacy, którzy tą sztafetę pociągną po nas – mówi Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy Stargardzkiej.

Sandra Brzezińska ma 18 lat i mieszka w Witkowie Pierwszym. Na co dzień uczy się w ZS nr 1 w Stargardzie. Młoda artystka zaprezentowała obrazy akrylowe. Uchwyciła w nich ważne, choć ulotne chwile – czas spędzony z bliskimi, świat przyrody, wspomnienia. Nie zabrakło również lokalnych akcentów. Wystawę prac Sandy można oglądać w filii KS przy ul. Pogodnej 16/U/1 (czynna od poniedziałku do piątku, 11:00-17:00).

Zdjęcia: Książnica Stargardzka