Aktualności: Działania społeczne

Wigilia w plenerze

23 grudnia 2020

Pandemia koronawirusa nie zatrzymuje aktywnych członków Klubu „Senior+” z os. Lotnisko. Choć nie mogli się spotkać w tradycyjnej formie, zorganizowali wyjątkową wigilię na świeżym powietrzu. Inaczej niż zwykle, ale równie świątecznie – były życzenia, prezenty i wspólne śpiewanie kolęd.

W plenerze, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, ale wciąż razem – seniorzy spotkali się, by choć przez chwilę porozmawiać i poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wśród gości był Piotr Mync, zastępca prezydenta. Nie zabrakło drobnych upominków i kolęd. Wśród dobrych słów najczęściej powtarzały się życzenia zdrowia – tak potrzebnego zwłaszcza teraz.

Klub „Senior+” na os. Lotnisko prowadzi Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”. Działają przy ul. J. Śniadeckiego 11, gdzie są także mieszkania wspomagane dla osób starszych. Członkowie klubu korzystają z wielu aktywności – m.in. ćwiczą, pielęgnują ogród, tańczą i poznają tajniki komputerów. Chętnie uczestniczą też w wydarzeniach kulturalnych. Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” wspiera nie tylko seniorów. W wakacje organizuje także półkolonie dla dzieci.

Zdjęcia: Dariusz Górski/e-stargard.pl