Aktualności: Sprawy urzędowe

Wiosenne malowanie na drogach

4 maja 2023

To zupełnie naturalne, że po zimie w wielu miejscach oznakowanie poziome na jezdniach jest mniej widoczne. Właśnie dlatego każdego roku poprawiamy m.in. przejścia dla pieszych, linie wyznaczające pasy dla aut i drogi dla rowerzystów. Aby malowanie było skuteczne, musi być sucho i ciepło. Prace na drogach w całym mieście powinny zakończyć się w maju.

Jak co roku w Stargardzie odświeżymy ok. 14 000 m2 pasów. To przede wszystkim oznakowanie w kolorze białym (ok. 12 000 m2), ale też w niebieskim (ok. 1 100 m2) i czerwonym (ok. 900 m2). Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i komfort poruszania się po mieście. W ramach pozimowego malowania odświeżane są linie ciągłe, przerywane, pojedyncze i podwójne, linie zatrzymania, przejścia dla pieszych, symbole (np. miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, strzałki, znaki uzupełniające).

Wartość wszystkich prac to ponad 144 000 zł. Wykonawcą pozimowego malowania ulic jest lokalna firma – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „DAJANA” ze Stargardu.

Zdjęcie: Robert Gajewski/archiwum