Aktualności: Sprawy urzędowe

Wiosenny SIS na święta

24 marca 2023

Najnowszy numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” pełny jest ciekawych informacji. Można sprawdzić, kogo w tym roku prezydent Rafał Zając wyróżnił w biznesie, kulturze i sporcie. Miłośnicy naszej lokalnej historii na pewno chętnie przeczytają też rozmowę z Jolantą Aniszewską. Jak zawsze są również aktualności o najnowszych miejskich inwestycjach.

10 000 000 zł kosztował pierwszy odcinek północnej obwodnicy Stargardu, od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej, którym można już jeździć. To kolejna inwestycja w usprawnianie ruchu drogowego. Prace skończyły się sześć miesięcy przed planowanym terminem. Oddany do użytku fragment ma prawie 900 m długości. Poza samymi jezdniami i rondem wybudowano też chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. O kolejnych etapach tej ważnej inwestycji piszemy na stronie 3.

Złota Rączka od kilku lat pomaga naszym seniorom, a teraz z wsparcia w drobnych pracach domowych mogą skorzystać również osoby z niepełnosprawnościami. To np. wymiana żarówki, naprawa cieknącego kranu, niedziałającej spłuczki, gniazdek elektrycznych, uszczelnienie okien lub drzwi. Bezpłatne usługi oferuje mieszkańcom Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Kto i w jaki sposób może zgłosić się po taką pomoc – do sprawdzenia na stronie 2.

„Zamęt” już w dniu premiery wprowadził wiele zamętu, przykuwając uwagę  osób zainteresowanych historią Stargardu i okolic. Książka Jolanty Aniszewskiej to niełatwa opowieść o jeszcze trudniejszych czasach. Dzieje spokojnego, dostatniego i bezpiecznego miasta, które w kilka lat zmienia się nie do poznania. Historia tych ludzi, którzy stracili swoje domy i tych, którzy właśnie tutaj musieli zaczynać wszystko od nowa. Rozmowę z autorką „Zamętu” można przeczytać na stronach 9-10.

Początek nowego roku to zawsze czas podsumowań i wyróżnienia tych, którzy przez 12 ostatnich miesięcy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku, by osiągnąć sukces w swoich dziedzinach. W najnowszym numerze Informatora znalazły się relacje z aż 3 uroczystych gal. Znamy nazwiska nagrodzonych sportowców, artystów, twórców, kreatorów i mecenasów kultury oraz lokalne firmy, które w 2022 r. świetnie radziły sobie w biznesie. Wszystkich laureatów nagród prezydenta można znaleźć na stronach 5-8 i 11-12.

SIS 02(148) – kwiecień 2023