Aktualności: Biznes

Wizyta w centrum dystrybucji

3 marca 2020

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii działa jeden z najnowocześniejszych magazynów w Europie. Firma Lidl wybudowała piętrowy obiekt o powierzchni prawie 60 000 m2. Nowoczesny magazyn odwiedził prezydent Rafał Zając ze swoimi zastępcami. Z centrum w PPNT zaopatrywanych jest około 100 sklepów zarówno w naszym regionie, jak i w województwie lubuskim.

Centrum Dystrybucji Lidl to jedenasty tego typu obiekt w Polsce. Jak zapewnia firma – towary przechowywane są z zachowaniem rygorystycznych zasad dotyczących higieny i świeżości. Równie dużą wagę przywiązuje się tam do bezpieczeństwa i komfortu pracy. Podczas wizyty oprócz nowoczesnego sprzętu prezydent i jego zastępcy zobaczyli także zaplecze socjalne. Do dyspozycji pracowników są sale szkoleniowe, stołówka oraz gabinet fizjoterapii.

Nowy obiekt w PPNT to kolejne miejsca pracy dla stargardzian. W magazynie przy ul. Metalowej zatrudnionych jest około 260 osób. Firma zapewnia dobre warunki – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii budynek jest wyjątkowo cichy, co wpływa na komfort pracy.

PPNT zajmuje teraz 850 hektarów. W sumie zatrudnionych jest tam około 4000 ludzi. Lada dzień w parku ruszy ogromna inwestycja za ponad 28 000 000 zł. Przeszło 20 kolejnych hektarów zostanie kompleksowo dozbrojonych. Dzięki dostosowaniu następnych działek dla biznesu na terenach po dawnym lotnisku pojawią się nowe firmy.

Zdjęcia: UM w Stargardzie