Aktualności: Sport

Worek medali dla karateków

28 maja 2019

Sukces zawodników ze Stargardu. Sportowcy z Klubu Karate Shobu-Kan wywalczyli łącznie 6 medali na Międzynarodowym Turnieju Karate w stylu Shotokan. Karatecy z naszego miasta stanęli na podium zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Turniej rozegrano w Austrii. Wzięło w nim udział troje reprezentantów ze Stargardu – wychowanków Bożeny i Jarosława Prządków z Klubu Shobu-Kan. Berenika Prządka dwukrotnie sięgnęła po brązowy medal w kata i kumite. Z kolei w kategorii kumite juniorek trzecie miejsce zajęła Julia Pakuła. Zawodniczka wystartowała też w kata juniorek, gdzie uplasowała się na VII pozycji. Brązowy medal w kata juniorów zdobył natomiast Szymon Wojciechowski.
Podczas zmagań drużyn ekipę ze Stargardu wsparli zawodnicy z innych klubów. W kategorii seniorskiej w kata drużynowym Julia Pakuła i Berenika Prządka zdobyły złoty medal. Trzecią zawodniczką była Olga Kaczmarek z Obornik Wielkopolskich. Świetnie w drużynie wypadł także Szymon Wojciechowski. Stargardzianin wraz z Damianem Lucińskim i Adamem Rasiewiczem z Wrocławia zwyciężyli w kata drużynowym juniorów.

Zdjęcie: www.facebook.com/Shobu-Kan-Stargard