Aktualności: Działania społeczne

WOŚP – będzie się działo

28 stycznia 2022

Po przerwie – ubiegłoroczny finał odbył się online – stargardzianie znów wspólnie zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpią zdolni ludzie z naszego miasta. Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało też licytację naprawdę ciekawych fantów. Kolejna propozycja to pokaz sprzętu wojskowego i pożarniczego. Wszystko oczywiście w najbliższą niedzielę (30.01.).

Pierwsze dźwięki popłyną ze sceny na Rynku Staromiejskim o 16:00. Swoje umiejętności zaprezentują utalentowani stargardzianie. W planach są również licytacje. Tutaj można zobaczyć, co w tym roku przygotowało SCK i liczni darczyńcy. Propozycje są naprawdę ciekawe. W programie m.in. licytacja vouchera na wycieczkę po mieście z prezydentem Rafałem Zającem, dzieł lokalnych artystów, gadżetów i płyt z autografami, a także kosmetyków i bonów na makijaże oraz manikiur. Wspólne świętowanie 30. finału WOŚP zakończy o 20:00 symboliczne światełko do nieba.

Podczas wydarzeń na Rynku będzie można również wspomóc zwierzaki ze schroniska w Kiczarowie. W Herbacianym Zakątku przyjmowane będą np. ręczniki, koce, karma i zabawki. W Stargardzie zaplanowaliśmy też coś dla miłośników sportu. O 10:00 rozpocznie się 6. Bieg dla Orkiestry. Każdy może przyjść do Teatru Letniego w Parku Chrobrego, wrzucić symboliczną cegiełkę do puszki WOŚP i wziąć udział w sportowej zabawie. Więcej informacji tutaj.

Podczas jubileuszowego 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie zbierane będą fundusze na zakup sprzętu, który trafi na oddziały okulistyki dziecięcej. Hasłem tegorocznej odsłony wydarzenia jest „Przejrzyj na oczy – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.