Aktualności: Działania społeczne

WOŚP – gramy razem

26 stycznia 2023

Już po raz 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Polsce i na całym świecie. Stargard również przyłącza się do świętowania. W niedzielę (29.01.) na ulicach jak zawsze pojawią się wolontariusze z kolorowymi puszkami. Od 16:00 dużo będzie się również działo na scenie na Rynku Staromiejskim. W planach są licytacje atrakcyjnych fantów – m.in. zwiedzanie miasta z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika.

Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało także program artystyczny. Pomiędzy występami zdolnych ludzi z naszego miasta będzie można wylicytować ciekawe przedmioty i vouchery na usługi. Jest coś dla tych, którzy lubią dobrze zjeść i dla tych, którzy chcą zadbać o zdrowie i urodę. Z kolei prezydent Rafał Zając zaprasza na niezwykłą wycieczkę po Stargardzie. Będzie można zajrzeć w miejsca, które na co dzień nie są dostępne i poznać różne ciekawostki o naszym mieście. Harmonogram niedzielnych (29.01.) licytacji można znaleźć tutaj. Cały zysk ze sprzedaży fantów oczywiście zasili stargardzki sztab WOŚP.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na aktywne świętowanie. W niedzielę (29.01.) o 11:00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 rozpocznie się test Coopera. O 11:30 wszyscy zarejestrowani uczestnicy wezmą udział w biegu głównym. Ci, który nie zdążyli się zapisać wcześniej, mogą jeszcze dołączyć do rywalizacji na miejscu – limit biegaczy to 150. Najszybsi dostaną pamiątkowe statuetki i nagrody, a na wszystkich czekają koszulki, medale oraz dyplomy. Opłata startowa 7. Biegu dla Orkiestry to minimum 30 zł wrzucone do puszki WOŚP w biurze zawodów.

W 2022 r. stargardzianie wsparli Orkiestrę kwotą ponad 130 000 zł.