Aktualności: Sport

Wracamy na stadiony

4 maja 2020

Piłkarze na obiekcie przy ul. Ceglanej, a lekkoatleci na stadionie przy ul. Sportowej – nasi sportowcy wreszcie mogą wrócić do treningów. Korzystanie z tych miejsc nadal ograniczą szczególne zasady bezpieczeństwa. Grupy treningowe będą mniejsze, a sprzęt po każdym użyciu zostanie zdezynfekowany.

Na tę wiadomość z niecierpliwością czekali stargardzcy sportowcy. W związku z epidemią koronawirusa ich treningi zostały zawieszone, a obiekty sportowe zamknięto. Od poniedziałku (4.05.) wrócą do uprawiania swoich dyscyplin. Na boiska przy ul. Ceglanej ponownie wybiegną zawodnicy grup młodzieżowych, dziewcząt oraz seniorów. Piłkarze i piłkarki będą musieli ściśle trzymać się harmonogramu – w zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 6 osób i trener. Taka sama zasada obowiązywać będzie na stadionie lekkoatletycznym. Sportowcy skorzystają z bieżni, terenu zielonego, a także boiska treningowego z rzutnią.

Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadził w obiektach szczególne zasady bezpieczeństwa. Uczestnicy zajęć nie skorzystają z szatni. Przed rozpoczęciem zajęć sportowcy zdezynfekują ręce, a wszystkie osoby wchodzące na stadiony będą zgłaszane zarządcom. Obowiązkowa dezynfekcja dotyczy również sprzętu sportowego. Podczas treningów uczestnicy nie będą musieli nosić maseczek. Obowiązek zakrywania nosa i ust nadal będzie ich obowiązywał w drodze na zajęcia i po ich zakończeniu.

Otwarcie stadionów to II etap zmniejszania obostrzeń związanych z epidemią. W kolejnym wznowione będą zajęcia w halach sportowych. Miłośnicy fitnessu, ale także basenu oraz treningu na siłowni będą musieli poczekać jeszcze dłużej. Dla niecierpliwych OSiR przygotował zajęcia on-line. Więcej informacji tutaj.

Grafika: OSiR