Aktualności: Działania społeczne

Wreszcie się spotkali!

16 czerwca 2021

Kilkudziesięciu członków stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wspólnie obchodziło Dzień Inwalidy. Święto wypada w marcu. Wprawdzie spotkanie udało się zorganizować trochę później, ale zmiana terminu nikomu nie przeszkodziła w dobrej zabawie. Były życzenia, występy artystyczne i smakołyki na stołach.

– Czekaliśmy na spotkanie z wami naprawdę bardzo długo. Cieszę się, że wreszcie możemy się zobaczyć i tak po prostu porozmawiać. Właśnie takich wyrazów sympatii, zainteresowania, zrozumienia bardzo nam wszystkim brakowało w ostatnim czasie. Udowadniacie, że pogodą ducha i pozytywną energią można pokonać wszelkie trudności. Przede wszystkim życzę wam zdrowia, poczucia bezpieczeństwa i obecności dobrych ludzi, na których zawsze możecie liczyć – mówi prezydent Rafał Zając.

Tradycyjnie już spotkania członków PZERiI uświetniły występy artystyczne. Publiczność wysłuchała chóru, a także komediowych monologów. Obchody Dnia Inwalidy były również okazją do uhonorowania osób, które w tym roku obchodzą 90. urodziny. Podczas spotkania wspomniano również członków PZERiI, którzy w ostatnich miesiącach przegrali walkę z koronawirusem. Uczczono ich minutą ciszy.

Na miejscu seniorzy mogli dowiedzieć się więcej m.in. o programach wsparcia realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a także porozmawiać o zdrowiu z członkami Stowarzyszenia „Edukacja-Zdrowie-Aktywność”. Na wszystkich jak zwykle czekał także poczęstunek.

Zdjęcia: UM w Stargardzie