Aktualności: Działania społeczne

Wsparcie dla niepełnosprawnych

4 sierpnia 2020

Nowość w naszym mieście. Powiat stargardzki w szpitalu rehabilitacyjnym przy ul. S. Staszica 16 uruchomił bezpłatną wypożyczalnię sprzętu. Osoby z niepełnosprawnościami skorzystają m.in. z wózków inwalidzkich, trójkołowych rowerów, a także balkoników i kul. Większość z nich można wypożyczyć na trzy miesiące.

Taka oferta to dobre rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają rehabilitację lub czekają na decyzję o dofinansowaniu zakupu własnego sprzętu. Wypożyczalnia znajduje się w budynku A szpitala przy ul. S. Staszica 17. Jest czynna od poniedziałku do piątku 8:30-15:30. Szczegółowe informacje pod nr tel.: 91 48 04 919, 91 48 04 923 albo w Starostwie Powiatowym przy ul. Skarbowej 1 – obsługą wypożyczalni zajmuje się Biuro Polityki Społecznej.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z różnych udogodnień – wózków inwalidzkich, kul, balkoników, a nawet specjalnych trójkołowych rowerów. Aby wypożyczyć sprzęt, trzeba złożyć wniosek i dołączyć do niego zaświadczenie lekarskie lub orzeczenie o niepełnosprawności. W przyszłości planowane jest także powiększenie asortymentu o m.in. łóżka rehabilitacyjne i materace przeciwodleżynowe.

Zdjęcia: www.powiatstargardzki.pl