Aktualności: Działania społeczne

Wsparcie dla rodzin

2 października 2019

W naszym mieście pomoc może otrzymać każda rodzina, która tego potrzebuje. Wsparcie udzielane jest szczególnie tam, gdzie pojawiają się problemy. W ramach kampanii „Stargard Przyjazny Rodzinie” rusza cykl „Rodzina z problemem przemocy”. To szansa na pomoc ofiarom przemocy domowej, a także możliwość uzyskania porad, w jaki sposób reagować na takie sytuacje w naszym najbliższym otoczeniu.

W najbliższych dniach w Twoim Radiu będzie można posłuchać rozmów z osobami udzielającymi wsparcia rodzinom z problemem przemocy. Audycje zaplanowano od środy (2.10.) do piątku (4.10.) między 13:00 a 14:00. Informacje na temat akcji pojawią się także na stronie www.twojeradio.fm. Słuchacze dowiedzą się m.in. co zrobić, gdy sami spotkają się z tym problemem oraz w jaki sposób pomóc innym.

Przemoc w rodzinie to trudny temat, wokół którego istnieją pewne mity i stereotypy. Kampania „Rodzina z problemem przemocy” to przede wszystkim informacje, które dotrą do wielu mieszkańców naszego miasta. Oprócz audycji w radiu osoby zainteresowane tym tematem otrzymają poradnik. Można go pobrać poniżej, a także – w wydaniu papierowym – znaleźć w: Urzędzie Miejskim, ul. S. Czarnieckiego 17; Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Warszawska 9A; Centrum Socjalnym Caritas, ul. Z. Krasińskiego 19; Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Skarbowa 1; Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, ul. Wojska Polskiego 27; Komendzie Powiatowej Policji, ul. Warszawska 29.

Dodatkowo w październiku na planszach w Parku Chrobrego pojawi się wystawa dotycząca problemu przemocy w rodzinie. Tam również będzie można znaleźć przydatne informacje m.in. o tym, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób reagować w różnych trudnych sytuacjach.

Kampania „Stargard Przyjazny Rodzinie” to kontynuacja akcji z ubiegłego roku. W projekcie poruszane są tematy dotyczące rodzin, a przede wszystkim wyzwań, trudności i problemów, z którymi borykają się na co dzień. W 2018 r. pierwszą odsłoną był cykl „Rodzina z…”. Wtedy poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in. osób starszych, niepełnosprawnych i uzależnionych. W tym roku w ramach kampanii pojawił się temat rodziny z problemem przemocy.

Poradnik – rodzina z problemem przemocy