Strona głównaWpisyEdukacjaWsparcie jest blisko

Aktualności: Edukacja

Wsparcie jest blisko

13 lutego 2020

Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ALA” zaprasza na spotkania wszystkich, którzy potrzebują pomocy w wyjściu z uzależnienia od alkoholu. Członkowie SSKA gwarantują wsparcie przy zachowaniu całkowitej dyskrecji. Oferują też pomoc rodzinom osób uzależnionych.

Spotkania odbywają się w środy i piątki o 17:00 w Klubie Abstynenta „ALA” przy ul. Wojska Polskiego 4u/2. Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, aby wydostać się z uzależnienia lub nie dopuścić do niego, trzeba otaczać się ludźmi. Anonimowi Alkoholicy dzielą się nie tylko doświadczeniem, ale także przekazują wzajemne wsparcie i siłę do pokonywania trudności. To szansa dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie – najważniejsze jest, żeby przezwyciężyć obawy i przyjść na jedno ze spotkań klubu.

Członkowie „ALA” zapraszają także rodziny osób uzależnionych. Dowiedzą się, gdzie szukać pomocy dla siebie i bliskich. Stowarzyszenie zapewnia całkowitą anonimowość i dyskrecję. Uczestnicząc w spotkaniach nawet nie trzeba zabierać głosu. Można przyjść, posłuchać i skorzystać ze wsparcia, żeby rozpocząć drogę wyjścia z uzależnienia i – być może – w przyszłość samemu pomóc innym. Aktualne informacje można także znaleźć na facebookowym profilu organizacji.

Miasto regularnie wspiera SSKA „ALA”. W 2019 r. stowarzyszenie otrzymało 65 000 zł. Taka sama kwota zostanie przekazana w tym roku. W Stargardzie pomoc alkoholikom oferuje także Przychodnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia przy ul. S. Wyszyńskiego 22b/3. Placówka w 2019 r. otrzymała z budżetu miasta prawie 34 000 zł.

Zdjęcie: SSKA „ALA”/facebook