Aktualności: Edukacja

Wsparcie podczas zakupów

27 marca 2020

Ze względu na stan epidemii koronawirusa zwłaszcza osoby starsze i chore nie powinny wychodzić z domów. Pracownicy MOPS-u oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej pomagają swoim podopiecznym i samotnym seniorom w codziennych zakupach. Stargardzianie mogą ich wesprzeć w łatwy sposób – np. przepuszczając w kolejce do kasy.

Wiele sklepów i punktów usługowych wprowadziło specjalne zasady bezpieczeństwa. Jednocześnie obsługiwana jest mniejsza liczba klientów. Z tego powodu zdarzają się także kolejki. W tym trudnym czasie warto ułatwić szybką pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

Wystarczy przepuścić w kolejce pracownika MOPS-u lub strażnika miejskiego. Funkcjonariuszy łatwo poznać po mundurach, a każda osoba z ośrodka pomocy społecznej posiada w widocznym miejscu imienny identyfikator z kodem kreskowym.

Wsparcie otrzymują przede wszystkim starsi i samotni mieszkańcy Stargardu, a także ci, którzy mają problemy z poruszaniem się. Ze względów bezpieczeństwa powinni zostać teraz w domach, rezygnując z jakiejkolwiek aktywności na zewnątrz. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej robią takim osobom zakupy spożywcze, wykupują lekarstwa w aptekach, ale także dokonują niezbędnych opłat. Podobnego wsparcia udzielają także strażnicy miejscy.

Zdjęcie: pexels.com