Aktualności: Działania społeczne

Wsparcie w Centrum

13 maja 2021

Ruszyło Regionalne Centrum Kryzysowe, w którym pomoc otrzymają ludzie z różnymi problemami. To przede wszystkim wsparcie psychologów i terapeutów. RCK znajduje się przy ul. Składowej 2A. Miasto udostępniło powiatowi stargardzkiemu na ten cel pomieszczenia byłego Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych.

Do Centrum mogą zgłosić się wszyscy, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Wsparciem mogą zostać objęte całe rodziny. Na miejscu są terapeuci, psycholodzy i pedagodzy. Swoim doświadczeniem dzielą się również pracownicy socjalni i specjaliści w zakresie interwencji kryzysowej. Po pomoc można się zgłosić telefonicznie – 531 248 692531 248 496 (od poniedziałku do piątku 8:00-20:00) albo wysłać e-mail na adres: rck@powiatstargardzki.pl.

Pracownicy RCK przyjmują sygnały bezpośrednio od mieszkańców, ale także od firm i instytucji. Na razie wsparcie udzielane jest na miejscu. Powiat planuje także uruchomienie Zespołu Mobilnego. Dzięki temu specjaliści dotrą wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie interwencja. W ramach działalności RCK przewidziano też konsultacje z prawnikami i doradcami zawodowymi.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum