Aktualności: Kultura

Wspomnienia o Majce

18 października 2021

Startuje nowy projekt w ramach „Stargardzkiej Koalicji dla Seniora”. Bohaterką pierwszego odcinka „Stargardzkich Pamiętników Kulturalnych” jest Majka Cierocka – artystka, instruktorka teatralna Młodzieżowego Domu Kultury, scenarzystka i reżyserka, która przez lata wzbogacała życie kulturalne naszego miasta. Jej barwną postać wspominają przyjaciele i uczniowie.

W „Pamiętnikach” o Majce opowiedzieli: Kamila Żołnowska, Agata Frankowska, Barbara Świątkiewicz, Ewa Sowa, Artur Słowik, Piotr Ksiądz, Maciej Dura-Pomarański i Tomasz Lewandowski. Każda z tych osób poznała artystkę od nieco innej strony, każda ma nieco inne wspomnienia. Dziś przywołują zabawne historie i złote myśli Majki, ale też jej zmagania z chorobą i emocje, które towarzyszyły pożegnaniu.

„Stargardzkie Pamiętniki Kulturalne” to nowy cykl realizowany w ramach większego projektu „Stargardzka Koalicja dla Seniora”. Pomysłodawcami są: Stargardzkie Centrum Kultury, Fundacja „Serce dla Wszystkich” i Stowarzyszenie Artystyczne B-moll.

Zdjęcie: FB MDK/archiwum prywatne M. Cierockiej